En son müzik yapımcısı Hilmi Topaloğlu'nun kurucusu olduğu Prestij Müzik döneminde yaşananları konu alan Prestij Meselesi, filmiyle gündemde olan Mahsun Kırmızıgül Kanal D için bir dizi projesiyle izleyiciyle buluşmayı planlıyordu. 

Meltem Cumbul ve Melis Birkan'ın başrolünde yer alacağı dizinin cast çalışmaları devam ederken Kırmızıgül'den diziyle ilgili açıklama geldi. 

Ünlü isim erkek oyuncu bulamadığı için diziyi eretelediğini belirtti ve “Bu ülkede çok oyuncu yok. Sektörde binlerce insan var ama sinemayı bilen yok. Erkek oyuncu bulamadım ben. Dijital platformlar da hayatımıza girdiği için iyi olanlar da çalışıyorlar. Bir çok dizide kullandığım arkadaşlarım da zaten şu an star oldular diyebilirim. Aradığım özellikte oyuncular bulamıyorum. Eğitimli, text okuyabilecek, yetenekleri olan bir oyuncu arıyoruz. Aşırı yakışıklı olmasına gerek yok. Eksikleri olabilir bunları ben tamamlarım… Gerçekten tiyatro kökenli ya da konservatuvar geçmişi olan birisini arıyorum ama bulamadım. Seneye ertelenebilir sırf bu yüzden.”

Mahsun Kırmızıgül son dönem Bergen filmiyle ilgili eleştirileriyle de gündeme gelmişti. 

Kırmızıgül, "Bir şarkıcının hayatını oynayabilirsiniz ama onun şarkıcılarını onun gibi asla söylemezsiniz. Milyonlarca insanı, sesleri ile etkileyen şarkıcıların kendi biyaografi filmlerinde kendi sesleri yok. Biyografi filminde oyuncu kendi sesi ile şarkı söylediği anda sinemadan çıkıyorum." ifadelerini kullanmıştı. 

Muhabir: Galip Ercan Öztürk