Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği, 14 Şubat'ta, Yaşar Bulut'un (20) ihbarı üzerine harekete geçti. Bulut, sevgilisi İpek Akgül'ü (19) kendisini aldattığı iddiasıyla öldürdüğünü ve cesedini bir portakal bahçesine gömdüğünü söyledi. Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından Bulut gözaltına alındı ve ardından İpek Akgül'ün cesedini bulmak için çalışmalar başlatıldı.

Kiralık bir aracın GPS verileri incelenerek, İpek'in cesedinin Yumurtalık ilçesi Asmalı Mahallesi'ndeki bir bahçede olduğu tespit edildi. Kadavra köpeği 'Asena' bahçede yapılan aramada İpek'in toprağa gömülü cesedini buldu.İpek Akgül'ün Adana Adli Tıp Kurumu morgunda yapılan otopsisinde, 11 Şubat'ta işkence gördüğü ve ardından tabanca ile vurularak öldürüldüğü belirlendi. Cesedi, Seyhan ilçesindeki Yeşiloba Mezarlığı'nda gözyaşları içinde toprağa verildi.

Cinayet Büro Amirliği'ne bağlı özel ekip, İpek Akgül'ün öldürülmesi olayını aydınlatmak için çalışmalarını sürdürdü. Yapılan araştırmalarda, İpek'in 3 gün önce İzmir'den gelen E.A. (22) isimli şahsı tanıştıktan sonra tabancayla vurduğu tespit edildi. E.A., saldırıdan sonra tedavi edilerek taburcu edildi ve ifadesinde, "İnternette tanışıp buluştuk ve neden yokken duş alırken beni vurdu" dedi.

Cinayet gecesi İpek'in yanında bulunan eski sevgilisi Ahmet Albayrak (27) ve arkadaşı Mehmet Görgün (26) tespit edildi. Katil Yaşar Bulut, sorgusunda İpek'i tanımadığını ve asıl sevgilisi Ahmet Albayrak ve arkadaşı Mehmet Görgün'ün İpek'i öldürmesini istediğini iddia etti. Yapılan çalışmalar sonucunda, Ahmet Albayrak ve Mehmet Görgün'ün, E.A.'yı öldürmek istedikleri için İpek'i tetikçi olarak kullandıkları belirlendi. Ancak planlarının ortaya çıkması üzerine İpek'i öldürdüler.

İspanyollar da bizim kadar heyecanlı: Jenerasyonlar arası mücadele! İspanyollar da bizim kadar heyecanlı: Jenerasyonlar arası mücadele!

Cinayet Büro Amirliği'ne bağlı polisler, Çukurova ilçesine bağlı Beyazevler Mahallesi'nde gerçekleştirdikleri operasyonla Ahmet Albayrak ve Mehmet Görgün'ü yakaladı. Katil Yaşar Bulut'un ağabeyi Aziz Bulut da kardeşini sakladığı gerekçesiyle gözaltına alındı. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi ve mahkeme tarafından tutuklandılar.

Kaynak: HABER MERKEZİ-İHA