Kendisini; Hazreti Muhammed peygamberin soyundan geldiğini ileri sürerek, “Seyyid” ilan eden Suriye asıllı tarikat şeyhi Seyyid Muhammed Mardini, dikkat çekn açıklamalarıyla sık sık gündeme geliyor.

AJet'ten 2 skandal: Yolculara 'domuz eti' yedirdi, Bakan için profesörü uçaktan indirdi! AJet'ten 2 skandal: Yolculara 'domuz eti' yedirdi, Bakan için profesörü uçaktan indirdi!

Mardini'nin en son İmam Şafi ile ilgili anlattığı keramet sosyal medyada gündem olmuştu. "İmam Şafi, çok edepliydi. İmam Azam'a edebinden dolayı 4 yıl boyunca annesinin karnında kaldı. İmam Azam'ın öldüğü gün doğdu." şeklindeki açıklamalarıyla tiye alınmıştı.

Seyyidelmardini-1

'ONLAR DA FABRİKA'

Seyyid Muhammed Mardini bu kez de lüks yaşantılarıyla tepkilere sebep olan ve eleştirilen tarikatları savundu. Vatandaşların 'Şeyhler ne üretiyor da lüks yaşıyorlar?' sorusunu sorduğunu söyleyen Mardini  'Sen ne üretiyorsun gevezelikten başka, onlar insanların maneviyatını üretiyorlar. Onlar da fabrika.' diyerek özellikle zenginlik içinde yaşayan tarikat şeyhlerini savundu.

Seyyid Muhammed Papa örneği vererek 'Hiç Türkiye'de 'Papa niye lüks araçlara biniyor' dendiğini duydunuz mu?" dedi. 

Muhabir: TAMER AYERİ